Ciolacu, la aniversarea unirii Basarabiei cu România: „Comunitatea noastră de limbă, cultură şi istorie nu poate fi ştearsă”

0
31stiri romania

Premierul Marcel Ciolacu a transmis, miercuri, de Ziua Unirii Basarabiei cu România, că ţara noastră se numără printre susţinătorii fermi ai viitorului european al Republicii Moldova, aşa cum cetăţenii săi îşi doresc. „Comunitatea noastră de limbă, cultură şi istorie nu poate fi ștearsă, chiar dacă istoria secolului trecut ne-a croit din nou destine diferite”, a spus premierul, în cadrul forumului Moldova – România Capital Bridges 2024. 

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici

Articolul precedentCafeaua de la 7 – 26.03.2024 – 4K
Articolul următorCine Este Szilard De La “Insula De 1 Milion”. Povestea Impresionantă De Viață A Concurentului De La Kanal D. „A Trebuit Să Folosim Forța”

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.