Fotbalistul de la Dinamo care a răbufnit după 1-1 cu Petrolul, taxat imediat în direct: „Vorbește fără să gândescă”

0
38

Articol de Sergiu Alexandru – Publicat marti, 02 aprilie 2024, 07:38 / Actualizat marti, 02 aprilie 2024 07:53

Costin Amzăr (20 de ani) a avut o reacție dură la adresa arbitrajului lui Horațiu Feșnic din Dinamo – Petrolul 1-1, criticând decizia de a da penalty în prelungiri. După declarație, fundașul stânga al „câinilor” a fost taxat imediat.

• În minutul 90+3, la 1-0 pentru Dinamo, jocul a fost oprit după un duel între Amzăr și Musi. Fundașul lui Dinamo l-a ținut în careu pe atacantul de la Petrolul, iar acesta a căzut și a declanșat nebunia. Cei de la VAR au avut nevoie de 10 minute de analiză.
  • Mai întâi, cei din camera VAR au analizat aproximativ 8 minute dacă a fost ofsaid la Musi. Au decis că nu, apoi Horațiu Feșnic a fost chemat la monitor pentru a analiza posibilul penalty.
  • „Centralul” a decis că ținerea lui Amzăr a fost suficientă pentru a acorda penalty pentru Petrolul. Gicu Grozav a transformat fără emoții și a adus un punct la Ploiești.

La finalul partidei de pe „Arcul de Triumf”, Costin Amzăr a fost extrem de nervos și de afectat. Și a criticat în termeni duri arbitrajul.

Mircea Lucescu, după Dinamo - Petrolul: „Nu a fost penalty” + Altceva l-a enervat: „Nu se poate așa ceva”

DINAMO – PETROLUL

Mircea Lucescu, după Dinamo – Petrolul: „Nu a fost penalty” + Altceva l-a enervat: „Nu se poate așa…